Mateřská škola se nachází v dolní části obce Klášter Hradiště nad Jizerou, jejím zřizovatelem je OÚ Klášter Hradiště nad Jizerou.

Mateřská škola je rozdělena do dvou oddělení. I. oddělení má kapacitu 26 dětí, je tvořeno třídou, hernou a ložnicí, sociálním zařízením se sprchou, šatnou. II. oddělení má kapacitu 20 dětí, je tvořeno třídou a hernou, sociálním zařízením a šatnou. Složení obou oddělení je heterogenní.

Mateřská škola je s celodenní péčí. Provoz začíná v 6:15 a končí v 16:15 hodin.

Provoz ve II. oddělení je od 6:15 do 15:45 hodin.

Provoz v I. oddělení je od 6:45 do 16:15 hodin.

Součástí mateřské školy je i školní kuchyně, ve které se připravuje strava pro obě oddělení a též pro žáky základní školy, kteří se stravují ve školní jídelně, která se nachází také v této budově.

Součástí mateřské školy je prostorná zahrada, kterou děti využívají k pohybovým činnostem a hrám. Zahrada je vybavena altánem, domečky na hraní, skluzavkou, pohyblivými schody, překlápěcí houpačkou, pískovištěm se zakrytím.

Ve školním roce 2022/2023 byla školní zahrada obohacena dvěma vrbovými chýšemi a vyvýšenými záhony. Tato realizace proběhla v rámci dotace programu ŠKO-ENERGO 2023.

Všechny venkovní a vnitřní prostory mateřské školy splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů.

Naše mateřská škola se nachází před branami Českého ráje, což nám umožňuje poznávat rozmanité krásy přírody. Dává nám možnost k prodlouženým vycházkám do přírody.

Děti rozvíjíme ve všech oblastech vzdělávání. Klademe velký důraz na prožitkové učení, pedagogická činnost se odvíjí od Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání (ŠVP PV) s názvem „Čtvero ročních období“, který vychází z požadavků RVP PV.

Naším hlavním cílem je vytvořit pro děti příjemné a pozitivní prostředí, aby k nám děti do MŠ, chodily s úsměvem na tváři. Každé dítě je jedinečná a neopakovatelná osobnost, a proto vycházíme vstříc zájmům a potřebám každého dítěte.

Úzce spolupracujeme s naší základní školou, se kterou se podílíme na průběhu různých aktivit i tradičních událostí v naší obci.