Ředitelka školy stanovila kritéria pro přijetí k základnímu vzdělávání:

Na základě zrušení spádovosti obcí k obci Klášter Hradiště nad Jizerou se mění kritéria pro přijímání dětí k základnímu vzdělávání takto:

1. děti s místem trvalého pobytu v obci Klášter Hradiště nad Jizerou,
  2. děti, které navštěvují mateřskou školu, která je součástí základní školy,
  3.  děti, jejichž sourozenec je již žákem základní školy,
  4.  děti, jejichž sourozenec navštěvuje mateřskou školu, která je součástí základní školy,
  5. ostatní děti

Žáci budou přijímání postupně podle jednotlivých kritérií. Nejdříve se přijímají žáci dle 1., poté dle 2. až 5. kritéria.

Žáci jsou při zápise přijímáni do počtu kapacity školy.

Pro naplnění daného kritéria jsou rozhodné informace uvedené žadatelem o přijetí – zákonným zástupcem dítěte do žádosti o přijetí v den zápisu do první třídy.

V případě, že nebude v možnostech školy přijmout všechny žáky (kteří dané kritérium splňují), protože by došlo k překročení kapacity stanovené ředitelkou školy, bude provedeno losování. K losování dojde ze všech dětí splňující dané kritérium. Losování provede zástupce zřizovatele  za přítomnosti ředitelky školy a jednoho z učitelů příslušné školy. Losovat se budou čísla, která byla přidělena žákům školy při zápisu.

Poznámka: U cizinců se za trvalý pobyt považuje též vízum s délkou pobytu nad 90 dnů nebo povolení k dlouhodobému pobytu.

Směrnice k přijímání žáků k základnímu vzdělávání v ZŠ _Zápis do 1.třídy